בטון
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בטון מוטבע

 
 
האסוציאציות שלנו לגבי בטון הינן של חומר גולמי, אפור, חזק וגס, שיש לצבוע אותו, לכסותו ולהסתירו. הוא עשוי חול, חצץ, מים וצמנט, ומשמש בבנייה לעתים תכופות – אם ביסודות, בשלד, בתקרות ועוד המנצלים את חוזקו וחוסנו - אולם נדמה שתמיד נועד הוא אל מאחורי הקלעים, נסתר מהעין. אך נדמה שלאט לאט הוא יוצא מהצללים ומתחיל לככב כשחקן ראשי בעיצוב הבית, ובעיקר בריצוף בטון מוטבע ובריצוף בטון מוחלק. ריצוף בטון מוטבע מהווה אלטרנטיבה עמידה וחזקה לריצוף רגיל, מבלי להתפשר על הצד האסתטי.
 
 
להזמנת בטון מוטבע - התקשרו 054-3137979 ונשמח לעמוד לשירותכם!
 
 

המצאתו של הבטון המוטבע בשיטת בומנייט

 
בטון מוטבע היא המצאה שנולדה במוחו הקודח של קבלן בטון בעל נפש אמן ושמו בראד באוומן. בשנות השישים החל באוומן לעטר בטון בהטבעות באמצעות תבניות מתכת, ועם השנים שכלל את שיטתו שהפכה לידועה תחת שם החברה שהקים, בומנייט ארה"ב. שיטת ייצורו של הבטון המוטבע הלכה והשתכללה, וכיום ניתן למצוא אותו בצבעים שונים ובטקסטורות מגוונות. בטון מוטבע בשיטת בומנייט הפך כה פופולרי, שהוא כיום מיושם ומשווק בכל רחבי העולם, לריצוף חוץ ופנים.
 
 
  • בטון מוטבע יכול לדמות סוגי ריצוף שונים, על ידי חיקוי מדויק של הטקסטורה, הצבע והדגם הרצויים.
  • ריצוף בטון מוטבע יכול להיראות כמו ריצוף דק, כמו אריחי אבן ענקיים, כמדרכה של לבנים אדומות משתזרות ועוד.
  • ניתן לחקות באמצעות בטון מוטבע אבן צפחה, אבן פראית, או ריצוף אריחי סלע בגוונים לפי בחירתכם.
  • וכן אפשר ליצור ריצוף בטון מוטבע בצורות גיאומטריות שונות. המראה מראה אבן, אך החוזק הוא של בטון.
 
 

איך נוצר בטון מוטבע?

 
הבטון נוצק על גבי רשתות עשויות ברזל, ומיושר. מוחדרים אליו חומרים נוספים עבור הגנה מפני מפגעי שחיקה וחלחול, וכן פיגמנט הגוון הרצוי. לאחר מכן מוחלקים פני השטח של הבטון, ועליהם מוטבעת הדוגמא הנבחרת. בבטון מוחלק הפעולה זהה אולם ללא הטבעת דוגמא.
 
 

יתרונותיו של ריצוף בבטון מוטבע / מוחלק

 
כצפוי, יתרונו הגדול של ריצוף בטון מוטבע ומוחלק הוא עמידותו וחוזקו.
 
  • בטון מוטבע ומוחלק עשויים בטון מזוין, חסון ואיתן בפני פגעים חיצוניים ומזג האוויר, ואינם מאבדים מכוחם ומיופים בחלוף השנים.
  • בטון מוטבע  אינו סובל משחיקת פניו.
  • אין בו אריחים מופרדים שעשויים לשקוע או להתעקם באופן מסוכן, ובשל כך הוא גם אינו סובל מעשבים שוטים המבקיעים את דרכם דרך האריחים באמצע הריצוף בגינה.
  • פיגמנט הצבע המוחדר אל בטון מוטבע עמיד ואינו דוהה.
  • תוספת "סילר" לאיטום מבטיחה הגנה נוספת מפני חלחול ומונעת היווצרות כתמים.
 
 
עמידותו המרשימה הזו הופכת את הבטון המוטבע לריצוף מבוקש, שכן הוא עמיד יותר בפני פגעים אליהם חשוף ריצוף אחר. 
 
בטון מוטבע מאפשר מגוון אפשרויות רחב של טקסטורות וצבעים, המסייע לכם להשיג את העיצוב והגוון המדויקים שרציתם עבור הריצוף. כמו כן נוח לעבוד עימו גם כשמדובר בקווים מעוגלים ובלתי שגרתיים, ולא רק במדרכה ישרה למהדרין. בנוסף, הוא זול יותר מריצוף באריחי אבן טבעית.
 
בומנייט פיתוח מתמחה בביצוע עבודות בטון מוטבע ובטון מוחלק יחד עם ידע וחומרים של בומנייט ארה"ב. היכנסו אל הגלריה לצפות בשלל סוגי הבטון המוטבע ותופתעו לגלות עד כמה הבטון המוכר והפשוט יכול להיראות לגמרי אחרת.
 
 
 
 
בטון מוטבע בומנייט
 
בטון מוטבע אריחים בומנייט
 
בטון מוטבע דמוי עץ בומנייט
 
בטון מוטבע מניפה בומנייט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד. 231 שדי חמד 4585500
טל': 054-3137979 | נייד: 3243804- 052