בטון
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עבודות בטון

 

הכנת התשתית לבטון מוטבע בומנייט

 
להזמנות - התקשרו עכשיו 054-3137979  - ונשמח לעמוד לשירותכם!
 
חפירה או מילוי השטח בהתאם לקיים בהתאם לתכנון עבודות בטון מוטבע בומנייט. יצירת תשתית אינרטית בכורכר או חומר מחצבה מתאים.
 
עובי שכבת החומר האינרטי יקבע בהתאם לסוג הקרקע באתר. השכבה הנ"ל מיושרת בגבהים ובשיפועים הדרושים ליציקת משטח בטון מוטבע ומהודקת בהידוק מבוקר. תיעול השטח והכנסת שרוולים למים, חשמל, ניקוז, בסיסי אלמנטים שונים, קיבוע תאי ביוב בגבהים הנכונים, בניית אדניות במידת הצורך, ספסלים, סתימת התיעול, יישור סופי והידוק השטח. יצירת גבולות (תפסנות) שטחי הריצוף לבטון מוטבע בהתאם לתוכנית תוך כדי שמירה קפדנית על השיפועים הדרושים כהכנה לעבודות בטון ליציקת מרצף מוטבע בומנייט (יציקת בומנייט בעובי 8-10 ס"מ) והרכבת מדרגות במידת הצורך.
 

יציקת מרצף בטון מוטבע בומנייט

 
עבודות בטון מוטבע - יציקת השטח על גבי רשתות ברזל (תוך כדי היציקה שמירה על כיסוי הרשתות בבטון ע"י הרמתן), פילוס ויישור הבטון בגבהים הנכונים בהתאם לתפסנות. החדרת תערובת חומרים יבשים על פני המשטח (בכמות של 3-4 ק"ג למ"ר) המורכבת מחומרים נגד שחיקה, נגד ספיגה, מקשיח ופיגמנט הצבע הנבחר(כאשר פני הבטון עדיין רטובים). החלקת פני הבטון העליון והטבעת השטח בעזרת סט התבניות של הדוגמא שנבחרה.
 
עבודות בטון
 
לאחר שלב זה אין לדרוך על המשטח (כולל בעלי חיים) ואין לרחוץ את המשטח במשך 4 ימים (השפרת הבטון נעשית ע"י החומרים העליונים שאנו מפזרים) אחריות על כך הינה על יד המזמין.
 
לאחר מספר ימים יבוצע ניסור בטון ובו תפורק התפסנות והמשטח יחולק ע"י ניסורו לגדלים הנדרשים. עומק הניסורים הינו כ- 3 ס"מ המהווים פסים חלשים יותר בשטח המרצף ושבהם יווצרו הסדקים בצורה מבוקרת במידה והמשטח ינוע כלפי מעלה, מטה או לצדדים. בשלב זה ניתן למרוח את משטח הבטון מוטבע בסילר על מנת לתת לו מראה מבריק יותר (בהתאם לדרישת הלקוח) ועל מנת להגן על המשטח מפני לכלוך.
 
ביצוע מרצף הבטון מוטבע בומנייט הינו עבודת יד, הטבעת הדוגמאות ופיזור החומר העליון (הכולל את הגוון) נעשים בצורה ידנית. לכן עומק הטבעת הדוגמאות במשטח הבטון מוטבע לא יהיה אחיד ומדוייק בעומקו והגוון או שילוב הגוונים שיתקבלו לא יהיו זהים בשטח האתר עצמו ולא בהשוואה לאתרים או פרויקטים אחרים. תוצאה זו הינה גם הפן היפה שבמרצף הבטון מוטבע בומנייט שכמו בטבע - אין זהות אחידה בין יחידה ליחידה, לא באבן טבעית, לא בשיש, לא באבן מנוסרת וכד'.
 
 

מדרגות בומנייט

 
 מדרגות בומנייט מבוצעות בשתי שיטות: 
 
  • מדרגות יצוקות באתר -  גוון המדרגות יהיה דומה לגוון משטח הבטון מוטבע / מוחלק אולם כאמור לעיל, לא זהה לחלוטין.
  • מדרגות טרומיות - אנו מכינים את המדרגות במפעל ומרכיבים אותן באתר. גם במקרה זה צבע המדרגות לא יהיה זהה לגוון במשטח הבטון מאחר והמדרגות מבוצעות בשיטה שונה מזו של המרצף. כנ"ל לגבי סיפים (קופינגים). 
 
 
 

שמירה על תקינותו ויופיו של משטח הבטון מוטבע בומנייט

 
משטח הבטון מוטבע בומנייט הינו משטח מזויין, חזק, בעל משקל עצמי רב שלא יזוז או ישקע (במידה ובוצע בהתאם למפרט הנ"ל) וזאת כל עוד לא יתערערו התשתיות עליהן הוא יצוק . הסיבות העלולות לערער את התשתיות:
 
 
  • זרימת מים אשר יחדרו מתחת לתשתיות כגון צינור מים או ביוב שנבקע. 
  • מי גשמים שאינם מנוקזים בשטח הכללי של האתר.
 
 
יש לוודא שכל שינוי שיעשה בשטח הכללי במשך השנים (חפירות שונות, בניה נוספת וכד') לא ישנה את המצב של שמירת התשתיות מתחת למרצף הבטון מוטבע בומנייט כאמור לעיל.
 
פני המרצף, הטקסטורה והגוון הינם עמידים מאוד. שיעור השחיקה הינו גבוה במיוחד, הרבה מעבר לדרישות התקן. הגוון אינו משנה את צבעו אולם מרצף הבומנייט והגוון אינם עמידים בפני חומצות. חומצות הינן אויב מס' 1 של מוצרי הבטון, האבן והשיש למיניהם.
 
על מנת למנוע ספיגת לכלוך במשטח מומלץ לחזור על פעולת מריחת הסילר מדי פעם לפי הצורך. הסילר אוטם את הנקבוביות הקטנות בפני המשטח העליון של הבטון ומאפשר ניקוי קל יותר. פעולה זו ניתן לבצע לבד בהדרכתנו או להזמיננו כשירות.
 
יש להימנע מלכלוך משטח הבטון בחומרים הבאים: טיח, סיד, דבקים, צבעים שונים וחמרה (אדמת גן) שהינה אוקסיד אדום ועלולה ליצור כתמים אדומים.
 
 

בטון צרוב בומנייט

 
21 יום לאחר יציקה של עבודות בטון, בטון מוטבע או מוחלק,  מורחים עליו חומצה צבעונית מיוחדת. המריחה נעשית פעמיים ביום ולאחר כל מריחה רוחצים המשטח להסרת עודפים. כיום - יומיים לאחר המריחה השנייה מורחים סילר על המשטח.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד. 231 שדי חמד 4585500
טל': 054-3137979 | נייד: 3243804- 052